Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » Alüminyum Hurda Fiyatı Ankara

Alüminyum Hurda Fiyatı Ankara

Alüminyum hurda fiyatı Sezgen Metal tarafından LME Alüminyum stok fiyatı baz alınarak haftalık olarak hesaplanır. Fiyat teklifi almak için hemen arayın!

Hurda Alüminyum Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çeliksiz)34,00TL/kg
Hurda Levha Araiş Alüminyum33,00TL/kg
Hurda Alüminyum Jant33,50TL/kg
Hurda Matbaa Alüminyumu32,50TL/kg
Hurda Profil Alüminyum31,00TL/kg
Hurda Kırkambar Alüminyum28,00TL/kg
Kartel Sert Alüminyum23,00TL/kg
Hurda Kutu Alüminyum20,00TL/kg
Alüminyum Petek Rayatör Hurda18,00TL/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çelikli)17,50TL/kg
Alüminyum Kablo (Plastikli)17,00TL/kg

Diğer hurda fiyatları için tıklayınız.

Ankara için baktığımızda Alüminyumun bir çok alanda kullanıldığını biliyoruz.

Alüminyumun bir çok alaşımı olduğunu ve bu alaşımlarda ki alüminyum yüzdesel oranı alüminyum fiyatına etki eden en önemli etkenlerden biridir. Bir diğeri ise alüminyumun boyalı, boyasız ya da eloksal kaplı olmasına göre vereceği verimliklikte göz önüne alınır. Her alüminyum aynı mıdır? Bunlar aklınıza geldi mi? Yoksa her alüminyumun hurda değeri aynı diye mi düşünüyor dunuz?

Alüminyum Hurda Fiyatı Tespiti

Elinizde paraya çevirmek istediğiniz hurdalarınız var ve alüminyum olduğunu biliyorsunuz. Ancak bir çok farklı hurda alüminyum bulunmaktadır. Alüminyumun cinsine göre hurda fiyatı değişmektedir. Aslında bunun temel sebebi reel hayatta kullanılan ürünlerin farklı derecede saflıktaki alüminyumdan yapılmasıdır. Tabi birde alüminyum fire oranı vardır. Boyalı ve boyasız alüminyumda fiyat anlamında birbirinden farklılık gösterir çünkü boya eşittir firedir. Gelin işletme sahibi büyük hurdacıların jargonunda hurda alüminyum cinsleri nelermiş bir göz atalım.

Alüminyum Hurda Fiyatı ve Tipleri

Tas – Tabak (Kırkambar Alüminyum): Her evde kullanılan alüminyumdan yapılmış ürünlerdir. Örneğin; tencere, tava, çaydanlık, tabak, kova vs. olabilir. Bu tip alüminyum hurda fiyatı diğerlerine nazaran biraz daha azdır.

Tas-Tabak Alüminyum Hurda Cinsi
Tas-Tabak Alüminyum Hurda Fiyatı

Çıkma Profil: Genelde bina restorasyon ve yıkımlarından elde edilir. Binalarda yoğun olarak cam ve kapı çerçeveleri çıkma profil olarak isimlendirilir. Çıkma profil hurda fiyatı cinsleri içerisinde orta seviyelerdedir.

Tel Alüminyum: Şehirlerarası yüksek gerilim hatlarının yani elektrik hatlarının hurdaya ayrılması ile ortaya çıkan atıktır. İçerisinde genleşmeden dolayı tahribatı önlemek için çelik tel de bulunabilir. Tel hurda fiyatı en yükseklerden biridir. 

Tel alüminyum
Tel Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum Jant: Genelde binek araçlarda kullanılan ve çoğumuzun çelik jant diye isimlendirdiği alüminyum jantlardır. Jant hurda fiyatı orta üst seviyelerdedir. 

Jant hurdası
Jant Hurda Fiyatı

Ara iş Alüminyum: Boyasız profil yada levha denilebilir. Üretim atığı olarak nitelendirilir. Genelde alüminyum doğramacıları, cephe, çadır – tente işiyle uğraşan işletmeler tarafından kapı ve cam çerçeveleri üretimi sonrası ortaya çıkar. Ara iş hurda fiyatı en yükseklerden biridir.   

İmalat Artığı: Boyalı ya da boyasız saflık derece düşük olan ve imalat sonrası ortaya çıkan hurda alüminyumdur. İmalat artığı hurda fiyatı orta alt seviyelerdedir.

Matbaa / Ofset Alüminyum: Matbaada baskı sonrası oluşan atıktır. Ofset hurda fiyatı en üst seviyelerdedir.

Alkoband Soyması: Cephe kaplamalarının restorasyonu neticesinde hurdaya ayrılan alüminyum ve plastik kompoziti birbirinden ayrıştırılır. Alkoband soyması hurda fiyatı ortanın altı seviyelerdedir.

Sert Alüminyum: Genel de bazı otomobil parçaları sert alüminyumdan üretilir. Örnek olarak araçların motor bloklarını verebiliriz. Sert alüminyum fiyatı en alt seviyelerdedir. 

Sert Alüminyum Hurda Tipi
Sert Alüminyum Hurda Fiyatı

Kutu Alüminyum: Yemeklerin yanında tükettiğimi içeceklerin kutuları olarak düşünebilirsiniz. Kola kutuları, bira kutuları vb. Kutu hurda fiyatı en alt seviyelerdedir. 

Alüminyum Hurda Değer Tespiti

Öncelikle sabit maliyetler olduğunu söyleyelim. Yani hurdacı 50 kg alüminyum için de aynı yolu gelecek, 5 ton için de. Burada yol masrafları aynı olacağı için elinizdeki hurda az ise hurdacının size vereceği fiyat/kg rakamı daha düşük olacaktır. Bunu en baştan belirtelim.

Hurdacı geldi ve hurdanızı inceledi. İlk dikkat edeceği şey hurdanızın ne kadar temiz olduğudur. Temizlikten kastımız bu hurdadan ne kadar fire çıkar diye düşünür. Hurdanın fire oranı da fiyat/kg rakamını etkiler elbette.

Bir diğer konu ise elinizdeki alüminyumun başka metallerle cıvata veya somun ile birleştirilmiş olmasıdır. Elbette demir ile alüminyumun fiyatları arasında çok fark vardır. Burada demiri örnek olarak veriyoruz. Yani özet olarak hurdacı size fiyat/kg rakamını verirken hurdanızın ne yoğunlukta alüminyum içerdiğine de dikkat edecektir.

Sezgen Metal & Hurdacılık olarak hurdalarınızın değer tespitini yapıyor ve sizlere kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek için özveri ile çalışıyoruz.

You must be logged in to post a comment.