Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » Ankara Hurda Fiyatları

Ankara Hurda Fiyatları

Ankara hurda fiyatları, Sezgen Metal tarafından haftalık olarak güncellenmektedir. Hurda fiyatları Ankara ili için hemen arayın! Hurda alımlarında ödemelerinizi peşin olarak yapıyoruz. Fiyatlar borsa ve döviz hareketlerine göre değişiklik gösterebilir. TONAJLI MALLAR İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ.

Son Güncelleme: 11.12.2021

Hurda Demir FiyatlarıFiyatPB/kg
DKP Hurda Fiyatı5,70TL/kg
Ekstra Hurda Fiyatı5,50TL/kg
Toplama Hurda Fiyatı4,80TL/kg
Teneke Hurda Fiyatı1,00TL/kg
Hurda Demir Talaş Fiyatı3,00TL/kg
Hurda Bakır Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Soyma Bakır113,00TL/kg
Hurda Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır103,00TL/kg
Hurda Antigron Kırma Bakır110,00TL/kg
Hurda TTR Kırma (Granür) Bakır103,00TL/kg
Hurda Alüminyum Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çeliksiz)34,00TL/kg
Hurda Levha Araiş Alüminyum33,00TL/kg
Hurda Alüminyum Jant33,50TL/kg
Hurda Matbaa Alüminyumu32,50TL/kg
Hurda Profil Alüminyum31,00TL/kg
Hurda Kırkambar Alüminyum28,00TL/kg
Kartel Sert Alüminyum23,00TL/kg
Hurda Kutu Alüminyum20,00TL/kg
Alüminyum Petek Rayatör Hurda18,00TL/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çelikli)17,50TL/kg
Alüminyum Kablo (Plastikli)17,00TL/kg
Hurda Sarı (Pirinç) & Bronz Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Araiş Sarı (Pirinç)68,00TL/kg
Hurda Sarı (Pirinç) Çubuk Parça67,00TL/kg
Hurda Sarı Çubuk Talaş58,00TL/kg
Hurda Sarı Kırkambar60,00TL/kg
Hurda Sarı Talaşı56,00TL/kg
Hurda Bronz70,00TL/kg
Hurda Bronz Talaşı62,00TL/kg
Hurda Paslanmaz Krom Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
304 Paslanmaz Krom Hurda24,50TL/kg
316 Paslanmaz Krom Hurda28,50TL/kg
310 Paslanmaz Krom Hurda30,00TL/kg
430 Paslanmaz Krom Hurda5,20TL/kg
Paslanmaz Krom Talaş13,50TL/kg
Hurda Kurşun Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Kurşun Levha9,20TL/kg
Hurda Kurşun Kırkambar8,80TL/kg
Hurda Akü Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Sulu & Kuru Akü12,00TL/kg
Küçük Akü11,00TL/kg
Hurda Kablo Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Karışık Kablo9,50TL/kg
Tek Damar Enye Kablo14,50TL/kg
Hurda Çinko Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Çinko Levha15,00TL/kg
Çinko Külçe15,50TL/kg
Zamak10,00TL/kg
*** Fiyatlar Londra Metal Borsası(LME) ve dolar kuru değişimlerine göre değişiklik göstermektedir.
*** Fiyatlarımız temiz firesiz hurdalarınız için geçerlidir. Fire söz konusu olacak hurdalarınız için fire oranı ve işçilik maliyeti göz önünde bulundurarak fiyat vermekteyiz.

 

Ankara hurda fiyatları diğer şehirlere nazaran daha yüksektir. Belki de bunun sebebi Türkiye’nin merkezinde yer alıyor olması münasebetiyle hurda alım merkezi olarak görülmesidir. 

Hurda fiyatları Ankara ilimiz için şu şekilde belirlenmektedir. Listemizdeki fiyatlar, firesiz ve kapı teslim alım fiyatlarımızdır. Bunun dışındaki durumlar için işçilik ve fire durumuna göre fiyat veriyoruz. Bunun için hemen Sezgen Metal’i arayın ve Değer Tespit Uzmanı arkadaşlarımızla hemen görüşün. 

ankara hurda fiyatları
Ankara Hurda Fiyatları

Ankara Demir Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hurda demir fiyatları bazı büyük demir çelik firmalarının yayınladığı fiyatlardan 10 kuruş aşağı olacak şekilde fiyat veriyoruz. Çolakoğlu firmasının Ankara hurda fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın. 

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları Ankara‘da hurdacıların bulunduğu bölgelere göre değişiklik gösterir. Bakır hurda fiyatı şehir merkezlerinde düşük iken büyük toptancıların bulunduğu Ankara Hurdacılar Sitesinde daha yüksek seyretmektedir. Bakırın kilosu kaç lira olduğunu öğrenmek için hemen bizi arayabilir yada hurda fiyat listemizi kontrol edebilirsiniz. Eğer elinizde soyma bakır var ise bunun fiyatının kırkambar hurda bakıra göre daha fazla olduğunu bilmenizde fayda var. Güncel bakır fiyatlarını kurumsal internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı hurda fiyatı sarının alaşım oranına göre değişiklik göstermektedir. Sarı yada diğer adıyla pirinç diye bilinen metal aslında bakır ve çinko metalinin alaşımıdır. Bu sebepledir ki London Metal Exchange deki dolar bazında bakır stok fiyatlarının değişimi hurda sarı fiyatına doğrudan etki etmektedir. Hurda sarı kırkambar yada araiş sarı olarak fiyatlanmaktadır. Bunun sebebi içerisindeki bakır oranının farkından kaynaklanmaktadır.

Çinko Hurda Fiyatı

Çinko hurda fiyatı Ankara’da üreticisinin yoğun olması sebebiyle bir hayli yüksek seyretmektedir. Hurda çinko fiyatı hakkında bilgi almak isteyenler genelde olukçulardır. Bu arkadaşlarımız binalardaki yağmur oluklarının tamiratını yaptıktan sonra hurdaya ayrılan çinko olukları en iyi fiyattan değerlendirmek için hurda çinko kg fiyatı araştırması yapmaktadırlar.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı çok değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi alüminyumun çok miktarda alaşımının olmasıdır. Örneğin profil alüminyum, matbaa alüminyumu, savunma sanayi alüminyumu, reklam tabela ve yüzey kaplama alüminyumları, alüminyum alaşımlı jantlar, alüminyum havai elektrik telleri vs. daha sayamadığımız bir çok alaşımı bulunmaktadır. Hurda alüminyum kilosu ne kadar diye merak ediyorsanız her alüminyumun sadece alüminyum olmadığını ve fiyat farkları olabileceğini aklınızda tutmanızı rica ediyoruz. Alüminyum hurda fiyatları da aynı bakır fiyatları gibi LME‘deki dolar bazında değişimler sebebiyle doğrudan etkilenmektedir.

Hurda Paslanmaz Fiyatı

Hurda paslanmaz fiyatı Ankara’da bulunan ve yurt dışına ihraç eden iki büyük toptancısı olması neticesinde yüksek seyretmektedir. Bir metalin her zaman değerlendiriyor olması fiyat istikrarını sağlayacağı için krom hurda fiyatları Ankara’da yüksek seyretmeye devam edecektir. Paslanmaz hurda fiyatları kalite kalite değişmektedir. Genel olarak dünyada 304, 316 ve 310 kalite paslanmaz krom kullanılmaktadır. Bu sebeple kalitesine göre krom fiyatları büyük derecede farklılık göstermektedir. Her bir kalite arasında yaklaşık 2 TL farklılıklar bulunabilir.

Ankara Hurda Kurşun Fiyatları

Hurda kurşun fiyatı da diğerlerinde olduğu gibi LME kurşun fiyatları değişime göre güncellenmektedir. Ankarada yoğun alıcısı olmasa da değerlendirilebilen bir metaldir. Kurşun ağırlıklı olarak akü imalatı sektöründe kullanılan bir metaldir. Kurşun hurda fiyatı için internet sitemizi takip etmenizi öneririz.

Hurda akü fiyatları da yukarıda bahsettiğimiz gibi kurşun fiyatına göre belirlenmektedir.

Hurda metal fiyatları için hemen arayın! Bakır, Sarı,Pirinç, Bronz, Alüminyum, Çinko, Krom, Kurşun, Akü için en iyi fiyatlar Sezgen Metal’de. Bu sayfada bütün hurda metal fiyatları nasıl belirlenir bunlar üzerine incelemeler ve sektörel paylaşımlarda bulunulmuştur.

Hurda bakırın Ankara’da çok para ettiği, sarı ve pirinç in yoğun talep gördüğü, alüminyum için imalatçıların çokluğu ve rekabetin yüksek olduğu, çinko hurdasının tonaj azlığı ve bu sebeple fiyatının yüksek seyrettiği gibi konularda bilgi paylaşımı yaptık. Ayrıca Krom hurdasının 2 büyük ihracatçısının Ankara’da bulunduğu ve bu sebeple yoğun bir alım talebi ve fiyat yüksekliğinden bahsettik.

Hurda fiyatları Ankara ilimizde çokça takip edilmektedir. Bu internet aramalarına da yansımaktadır. Bu aramaları yapanlar kişi, kurum kuruluş ya da özel sektör olabilir.

Genel olarak hurda metal fiyatlarının LME bazında değişiklik gösterdiğini de söylemiştik. LME bazında değişimin sebebi Türkiye’nin sanayide ileri seviyede olması sebebiyle rekabet söz konusu olduğu için fiyat istikrarı olmasıdır.

Rekabet Noktasında Ankara Hurda Fiyatları

Bakır, pirinç, sarı, bronz, alüminyum, çinko, krom, kurşun, akü fiyatları alıcıların ticari stratejilerine göre bir çok yerde değişiklik göstermektedir. Bu noktada ihracat ağırlıklı üretim yapan eriticilerle çalışan hurdacılar fiyat noktasında avantaj sağlamaktadırlar.

Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenilirliği zayıf olan firmalardır. Ostim bölgesinde çok fahiş rakamlara hurda metal alınıyor gibi gözükse de hurdalarınızı eksik tartarak sizleri zarara uğratabilirler. Bilmeniz gereken en önemli husus Ostim’deki hurdacıların da hurdalarını Ankara hurdacılar sitesindeki büyük toptancı esnaflara sattığıdır. Zararına çalışmayacaklarına göre buradan bir çıkarım yapmanız önemlidir.

Hurda Geri Dönüşümünün Önemi

Bu konuda devlet bir çok girişime bulunmuş olssa da hala Avrupa’daki geri dönüşüm bilincinin çok gerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Hurda Geri dönüşümü ile ilgili daha detaylı bilgi için Hurda Blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Hurdacıları ve Hurda Fiyatları

Ankara hurdacıları hurda fiyatlarını belirlerken aşağıdaki kriterlere göre fiyat teklifi verir;

  • Hurdanın metal, plastik, kağıt vb karışıklık durumu: Bu durum işçilik olarak görünmesiyle beraber hangi hurdanın fiyat/kg değeri ile de doğrudan alakalıdır. Karışık çöp durumundaki bu hurda ayrıştırıldığında içerisinden çıkabilecek olan bakır, pirinç, alüminyum gibi demir dışı değerli metallerin yoğunluğu fiyatını yükseltir.
  • Hurdanın söküm işçiliği: Bazen okul, belediye vs. resmi kurumların kazan dairelerinde bulunan hurdaların söküm işçiliği fazla olduğu için ücretsiz olarak verilme durumları gündeme gelebiliyor.
  • Hurdanın nakliye bedeli: Burada dikkat edilecek husus hurdanın hacmi ile doğrudan ilişkilidir. Hacmi küçük ve yoğunluğu yüksek olan hurdaların nakliye bedelleri az olmaktadır ve daha yüksek fiyat verilmesini sağlamaktadır.
  • Hurdanın tipine göre kimyasal alaşımında ki değişiklikler: Hurda metallerin cinsine göre alaşımında ki bakır, alüminyum oranı hurdanın değerini değiştirmektedir.

Özetle;

Sezgen Metal, işindeki profesyonelliği ve konu uzmanlığı sayesinde size en hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir firma olarak diğer hurdacılar arasında ön plana çıkmaktadır.