Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » Ankara Hurda & Geri Dönüşüm

Ankara Hurda & Geri Dönüşüm

Ankara hurda sektörünün büyük bir sektör olduğunu vurgulamak yanlış olmaz herhalde. Çünkü kişisel ihtiyaçlarımıza ve tüketim alışkanlıklarımıza baktığımızda yeni aldığımız her şeyin günün sonunda çöp olduğunu görüyoruz. Bu nedenledir ki hepimizin evinde günü geldiğinde hurdaya ayrılacak ve bir hurdacı tarafından geri dönüşüme kazandırılacak, ancak şu an için size fayda sağlayan ve değer verdiğiniz eşyalar vardır.

Ankara’da hurda materyaller genel olarak imalat, restorasyon, inşaat yapımı ve tüketim sebebiyle ortaya çıkan, kullanılamaz durumda ve geri dönüştürülebilen atıklar olarak değerlendirilir. Diğer atıklardan farklı olarak hurdanın parasal değeri vardır. Özellikle geri dönüştürülebilir metal ve metal olmayan materyaller maddi kazanım sağlar.

Güncel Hurda Fiyatlarını Öğrenin!

scrap

Ankara Hurda Toplama Süreçleri

Hurdalar insanların iş ya da özel yaşam alanlarında bulunur. Ankara’da hurda toplama süreçleri muhatabın şahıs, özel şirket ya da kurum olmasına göre farklılaşır.

Muhatap Şahıs ise;

Tipik olarak hurdacının mahallemize geldiğini ve  “Hurdacı Geldi Hurdacı” diye bağırdığını duymayan yetişkin bir birey yoktur herhalde. Şimdilerde sakin ve huzurlu bir hayat için belediyeler tarafından bu tip seyyarların bağırmalarına müsade edilmese de hepimiz, para kazanmak için bu işi yapan ancak geri dönüşümde ve çevre düzeninin sağlanmasında büyük emeği olan bu insanlara saygı göstermeliyiz.

Evet hurdalarımızı Ankara’da sokaklarda dolaşan bu hurdacılara satıyoruz ve onlar bunları metal, plastik vb diğer materyalleri birbirinden ayrıştırıp Ankara Hurdacılar Sitesinde bulunan büyük çaplı hurdacılara satıyorlar. Büyük hurdacılar tarafından alınan ayrıştırılmış bu hurdalar kesilip preslenerek üreticilere gönderilmek üzere hazır hale getiriliyor.

Muhatap Özel Şirket veya Kurum ise;

Genelde özel şirketler ve kurumlar daha büyük hurdacılar ile çalışırlar. Ankara’da hurda alanları bulmak ve ellerindeki hurdanın cinsine göre fiyatları hakkında bilgi edinmek amacıyla “Google” araması yaparlar. Karşılarına çıkan imajı düzgün şirketlerden bir kaçını seçerek ellerindeki hurdaya fiyat teklifi vermesini isterler.

Bu noktada muhatap hurdacıyı hurdanın bulunduğu lokasyona davet eder ve hurdayı inceleyip kg/fiyat teklifi vermesini isterler. Özel şirket ya da Kurum bir hurdacı ile anlaşırlar ise en kısa sürede hurdaların kaldırılmasını talep edeceklerdir. Bu durumda hurdacının elindeki teknik imkanları ve iş gücü önem arz etmektedir. Doğru hurdacı seçimi yaparken bu noktaya da dikkat etmek gerektiğini vurgulamak gereklidir.

Hurdacı bu hurdaları kendi lokasyonuna taşıdıktan sonra sökme, ayrıştırma, kesme ve presleme işlemlerini gerçekleştirip üreticiye gönderilmek üzere hazır hale getirecektir.

Ankara hurda geri dönüşüm sürecini özet olarak sizlerle paylaştık. Çevreye en önemli katkıyı sağlayan bu sektör çalışanlarının değerinin bilinmesi dileğiyle.

You must be logged in to post a comment.