Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » DKP Hurda Fiyatları

DKP Hurda Fiyatları

DKP hurda fiyatları için hemen arayın! Sezgen Metal, 40 yılı aşkın sektör deneyimi ve profesyonel çalışma kadrosu ile geri dönüşüm ihtiyaçlarınızın tümü için yanınızda. Hemen bizi arayın!

Hurda Demir FiyatlarıFiyatPB/kg
DKP Hurda Fiyatı5,70TL/kg
Ekstra Hurda Fiyatı5,50TL/kg
Toplama Hurda Fiyatı4,80TL/kg
Teneke Hurda Fiyatı1,00TL/kg
Hurda Demir Talaş Fiyatı3,00TL/kg

DKP hurda fiyatları ve diğer hurda demir fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

DKP Hurda Fiyatları
DKP Hurda Fiyatları

DKP sac endüstriyel yapılar, gıda sektörü, kimya – ilaçlama endüstrisi, asansör korumaları, barajlar, santraller, gemi ve yat inşaatı sektörlerinde kullanılır.

DKP Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

DKP hurda genellikle fabrika imalat artığı olarak ortaya çıkmaktadır. DKP hurda fiyatının yüksek olması için tonaj çok önemlidir. Eğer DKP tonajı bir kamyonun tonaj hakkı olan 27 tona yakın ise yüklenip direkt olarak fabrikaya gönderilebilir. Bu durumda yeniden elleçleme ve stok maliyetleri ortadan kaldırılarak bu maliyet farkı satıcı fabrikaya yansıtılır.

Çolakoğlu DKP hurda fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

DKP Hurda Ankara’da Nerelerden Çıkar?

DKP hurda Ankara’da ağırlıklı olarak ağır sanayi üretimi gerçekleştilen bölgelerden çıkar. Bu bölgeler Sincan, Havaalanı bölgesi, Malıköy OSB ve az miktarda olsa Ostim sanayi bölgesinden çıkar. Bu bölgelerde çalışan üretim tesisleri çoğunlukla metal yarı mamül kullanmaktadırlar. Bu yüzden hurda geri dönüşüm firmaları bu bölgelerde daha aktif rol üstlenirler.

DKP Hurdası Geri Dönüşüm Süreci Nasıldır?

DKP saclar üretimde kullanılırken ağırlıklı olarak lazer kesim yapılır. Bu kesim işleminden sonra üretim artığı olarak ortaya DKP sac imalat artığı ve lazer yakımından kaynaklı curuf çıkar. DKP Sac ve curuf çeşitli endüstriyel araç ve ekipmanlarla(Forklift, Örümcek Polip) kamyonlara yüklenir.

Hurda ayrıştırma ve geri dönüşüm tesisine getirilen DKP saclar hidrolik makaslar yardımı ile küçültülür. Eğer DKP sac 4 mm’den küçük ise hidrolik hurda presinde 400 bar basınç ile preslenir. Çıkan pres balya boyutu 45 cm X 45 cm dir.

Aynı şekilde hurda ayrıştırma tesisine gelen curuf ise öncelikle eleme sisteminden geçer ve toz curuftan ayrılmış olur. Sonrasında geriye kütle curuf ve demir parçaları kalır. Bunlar birbirinden elleçleme yöntemi ile seçilerek ayrıştırılır. Çıkan hurda demir tekrar demir fiyatından satılır. Geriye kalan kütle curuf ise toz curufa karıştırılarak verilir.