Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » Hurda Bakır Fiyatları Ankara

Hurda Bakır Fiyatları Ankara

Hurda bakır fiyatları Ankara için Sezgen Metal tarafından güncel LME Bakır Stok fiyatları baz alınarak haftalık olarak güncellenmektedir. Hurda bakır fiyatı almak için hemen bizi arayın!

Hurda Bakır Alış FiyatlarıFiyatPB/kg
Hurda Soyma Bakır113,00TL/kg
Hurda Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır103,00TL/kg
Hurda Antigron Kırma Bakır110,00TL/kg
Hurda TTR Kırma (Granür) Bakır103,00TL/kg

Diğer hurda metal fiyatları için tıklayınız.

Hurda bakır fiyatları Ankara ilimizde yüksek seyretmektedir. Aslına baktığımızda Ankara’da çok fazla bakır eriticisi bulunmamaktadır. Buna rağmen yüksek olmasının sebebini şöyle özetleyelim.

Ankara hem başkent olması, hem de Türkiye’nin merkezi konumunda bulunması sebebiyle Doğu, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki küçük hurdacıların maden hurdası diye tabir ettikleri ve içinde bakırda bulunan hurdalarını kamyonlarına yükleyip Ankara’daki büyük madencilere vermesidir.

Aslına baktığımızda bakır değerli bir maden olması sebebiyle üretici yani eritici farbikalar sınırlı sayıda kişilerle çalışmaktadırlar. Bunun birincil sebebi güvendir. Bakır hurdası değerli bir hurda olduğu için eritici fabrikaya inen hurda bakır içerisindeki fire oranı fabrikaya zarar verici ölçüde olabilir. Bu sebeptendir ki hurda bakır eriten fabrikalar hurdaları sadece ve sadece güvendikleri hurdacılardan yani madencilerden alırlar.

Bakır Hurda Fiyatları Ankara İlçelerine Göre Değişiklik Gösterir

Bakır hurda fiyatları Ankara şehir merkezinde daha düşük fiyat seyri izlerken, büyük ölçekli madencilerin yer aldığı Ankara Hurdacılar Sitesinde daha yüksek fiyatlandırılmaktadır.

Ostim, Gölbaşı ve Sincan vs ilçelerde bulunan hurdacılar finansman olarak zayıf oldukları için ve ayrıca hurda dükkanlarının geçmişi çok uzun olmadığı için bakırlarını fabrikalara satacak kadar biriktiremezler. Burada kast etmek istediğimiz şey tonaj dır. Aylık 3 ton bakırı fabrikaya götürmenin bir anlamı yoktur. Ayrıca, fabrika açısından da düşünüldüğünde 3 ton bakır aldığı 150 tane tedarikçi ile uğraşmak ve bunların yönetimini sağlamanın zorluğu ön plandadır.

Bakırın kilosu kaç lira olduğunu öğrenmek için hemen bizi arayabilir yada hurda fiyat listemizi kontrol edebilirsiniz. Eğer elinizde soyma bakır var ise bunun fiyatının kırkambar hurda bakıra göre daha fazla olduğunu bilmenizde fayda var. Güncel bakır fiyatlarını kurumsal internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Soyma (Soyulmuş) Hurda Bakır Fiyatları

Soyma / Soyulmuş Hurda Bakır Fiyatları LME Bakır stok ton fiyatına göre dolar bazında anlık olarak değişmektedir. Soyma bakır fiyatları diğer kırkambar bakır fiyatlarına göre 2-3 TL arasında daha yüksektir. Bunun sebebi üzerinde oksit veya yanık tozunun bulunmamasıdır.

Soyma Bakır Hurdası
Soyma Bakır Hurdası

Soyulmuş hurda bakır fiyatları teklifi alırken elinizde en az 100 kg kadar bakır olması sizler için iyi fiyat almanızı sağlayacaktır. Bundan daha az kg için nakliye bedelleri ve kg başına kar marjı gibi durumlar devreye gidecek ve soyma bakır liste fiyatlarından yaklaşık 3 ila 10 TL arasında daha düşük fiyat teklifleri ile karşılaşabilirsiniz.

Soyulmuş hurda bakır fiyatı için hemen bizi arayın!

Hurda Lama Bakır Fiyatı

Hurda lama bakır genellikle imalat sektöründe yüksek akım ve düşük voltaj dağıtımı için trafolarda topraklamalarda kullanım için üretilen ürünlerin artığı olarak ortaya çıkmaktadır.

Hurda Lama Bakır Fiyatı
Hurda Lama Bakır Fiyatı

Hurda lama bakır fiyatı soyma bakır kadar yüksek olmasa da kırkambar hurda bakır ve soyulmuş hurda bakır fiyat ortasında diyebiliriz.