Hemen Arayın (Firma Yetkilisi)

Rasim SEZGEN 0532 365 4387
Ana Sayfa » Hurda Demir Fiyatları

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatları Ankara’da ithal hurda fiyatlarına göre haftalık olarak değişiklik göstermektedir. Güncel demir fiyatları için hemen bizi arayın!

Hurda Demir FiyatlarıFiyatPB/kg
DKP Hurda Fiyatı5,70TL/kg
Ekstra Hurda Fiyatı5,50TL/kg
Toplama Hurda Fiyatı4,80TL/kg
Teneke Hurda Fiyatı1,00TL/kg
Hurda Demir Talaş Fiyatı3,00TL/kg

Diğer hurda metal fiyatları için tıklayınız.

Hurda demir; imalat hurdası, yıkımdan gelen inşaat demiri hurdası, teneke kutu vs. bir çok kategoriye ayrılmaktadır. Şöyle ki;

İmalattan çıkan DKP sac, profil demir, lama demir, galvanizli sac vs hurdalar daha yüksek fiyatlara alınır iken, evlerden ve çöplerden çıkan teneke vs hurdalar daha düşük fiyatlara alınmaktadır.

Hurda Demir Fiyatları
Hurda Demir Fiyatları

Eritici Fabrikalara Göre Demir Hurda Fiyatları

Hurda demir fiyatları eritici farbrikalara göre değişiklik gösterir. Bu tamamen fabrikanın hurda alım şekliyle alakalıdır. Bazı fabrikalar karışık hurdalar alırken, bazıları tiplerine göre ayrılmış hurdaları tercih etmektedir. Fiyatı düşük olan fabrikalar fire oranlarını çok önemsemektedir. Ancak yüksek fiyat veren fabrikalarda giden hurda malzemeyi çok detaylıca incelemektedir. Bir çoğuda işçilik yapılmış hurda için yüksek fiyatlar verebiliyorlar.

Örneğin; DKP hurda fiyatları kesilerek küçültüldüğünde 7 krş daha yüksek seyretmektedir. Bu noktada eldeki endüstriyel ekipmanlar yani hidrolik makas, hurda presi vs devreye girmektedir.

Aşağıdan bazı demir çelik fabrikalarının güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Çolakoğlu Güncel Hurda Fiyatları

Kardemir Güncel Hurda Fiyatları

Hurda Demir Fiyatı Neye Göre Değişiklik Gösterir

Elinizde bir hurdanız var ve hurda demir kg fiyatı ne kadar eder diye düşünüyorsanız aşağıdaki kriterlere göz atın.

Tonaj: Elinizdeki hurdanın tonajı fiyat belirlenirken çok önemli bir kriterdir. Bu hem tonajdan kaynaklı elde edilecek toplam kar olarak göz doldurabilir, hem de konumunuzla doğrudan ilgilidir. Direkt fabrikaya yüklenecek yani gönderilecek kadar çok hurdanız var ise işçilik ve nakliye giderleri çok fazla olmayacağından hurdanızın kg başına düşecek olan işçilik ve nakliye maliyetleri az olacak ve bu kar size hurda demir kg fiyatı artışı olarak yansıyacaktır.

Kalite: Hurda demirinizin kalitesi doğrudan fiyat ile ilişkilidir. Bu konu demirin et kalınlığı ile doğrudan ilişkilidir. DKP ve lama demir gibi hurdalar en kaliteli hurdalar olarak düşünülebilir. Ardından günlük hayatta gördüğümüz bahçe kapısı vb. yapmından kullanılan kutu profiller ve çelik konstrüksiyonda kullanılan I ve U profiller ikinci kaliteyi almaktadır. İnşaat demiri vb. tipte hurdalar üçüncü kalite gibi düşünülebilir. Son olarak ta teneke kutulatı en düşük kalite olarak görülmektedir.

İşçilik: Elinizde hurda demiriniz var diyelim. Söküm gerektiriyormu? Malzeme araç yükleme noktasına yakın mı? Endüstriyel ekipmanlarla yani polip veya forklift ile yükleme mümkün mü? Yoksa kesilmesi gereken bir kazan dairesi mi? büyün bu soruların cevabı elinizdeki hurda demir fiyatları için büyük önem arz etmektedir.

Konum: Bu durum tamamen nakliye masrafları ile ilişkilidir. Ancak dediğimiz gibi elinizde bulunan hurda demir tonaj miktarı konumunuzdan kaynaklı maliyetleri tolere edebilir. Yani dememiz o ki eğer bir kamyonun tonajını tamamlayıp yükleme yerinden direkt olarak fabrikaya gidebilecek tonaj ve kalitede hurdanız var ise konumunuzdan kaynaklı nakliye maliyetleri göz ardı edilebilir.